تبلیغات
بیـــــــدار


                    

اخبار متناقض از مرگ پادشاه عربستان نویسنده : بیــدار | ساعت22:16 روز 1391/04/11              
...«بِسمِ الله الرَحمنِ الرَحیم»...

در پی انتشار خبر سایت «رصد»، سایت‌های دیگر عرب زبان مانند سایت حزب التحریر مصر، سایت الإتجاه المعاکس، سایت شام تایمز و ... نیز این خبر را منتشر کردند.
ساعاتی پیش، سایت مصری «رصد»، خبر مرگ ملک «عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود»  پادشاه عربستان سعودی را اعلام نمود، ولی دقایقی پس از انتشار این خبر، آن  را فورا از صفحه خود حذف کرد.
به گزارش صفحه عربی «تابناک»، رصد در  ادامه این مطلب به نقل از یک منبع آگاه سعودی نزدیک به آل سعود نوشت: ملک  عبدالله نیمه شب گذشته از دنیا رفته و از همین روی، صبح امروز خبری در  رسانه‌های عرب زبان منتشر شد، مبنی بر آماده‌باش ارتش سعودی برای مقابله با  هر گونه حمله خارجی و یا اعتراضات داخلی.
گفتنی است، منابع رسمی  سعودی تا به این لحظه این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند، ولی بررسی  رویدادهای سیاسی گذشته سعودی، نشان داده که مقامات این کشور همواره در  اعلام یک خبر، تأخیر می‌کنند تا پیش از اعلام آن، وضعیت را بررسی کرده و به  اصطلاح اوضاع را بسنجند.
ناگفته نماند، در پی انتشار خبر سایت  «رصد»، سایت‌های دیگر عرب زبان مانند سایت حزب التحریر مصر، سایت الإتجاه  المعاکس، سایت شام تایمز و ... نیز این خبر را منتشر کردند.ملک عبدالله کیست؟
ملک عبدالله بن عبدالعزیز، ششمین پادشاه عربستان سعودی و دهمین فرزند «عبدالعزیز آل سعود»، بنیانگذار عربستان جدید است. وی در سال ١٩۲۴ میلادی  در شهر ریاض متولد شد. ملک عبدالله از سال ١٩٧۵ معاون دوم نخست وزیر بود؛  پستی که در عربستان به ولیعهد بعدی تعلق می‌‌گیرد.
او از سال ١٩٨٢  میلادی ولیعهد عربستان شد. البته وی از سال ١٩٩۵ و پس از بیماری و زمینگیر  شدن ملک فهد، پادشاه سابق سعودی، عملاً همه اختیارات یک پادشاه را در دست  گرفت.
وی همچنین ریاست هیأت وزیران و فرماندهی گارد ملی عربستان سعودی را نیز عهده‌دار است.
ملک عبدالله پس از مرگ برادرش فهد بن عبدالعزیز در سال ۲۰۰۵ رسما پادشاه عربستان سعودی شد.
.............................................................................................
امام صادق(ع) :
که هرکس برای من مرگ عبدالله را تضمین کند ، من ظهور را برای او تضمین می کنم!
آنگاه که مرگ عبد الله فرا رسد، مردم در جانشینى او نسبت به هیچکس به توافق نمى رسند و این جریان تا ظهور حضرت صاحب الامر همچنان ادامه مى یابد، عمر سلطنت هاى چندین ساله بسر آمده ، نوبت پادشاهى چند ماهه و چندین روزه فرا مى رسد. ابوبصیر مى گوید: پرسیدم : آیا این وضع به طول مى انجامد؟ فرمود: هرگز.و این درگیرى بعد از کشته شدن این پادشاه (عبدالله ) منجر به کشمکش بین قبیله هاى حجاز مى شود.
بحار ۵۲ ص ۲۱۰

  امام صادق (ع) فرمودند:
هر کس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند، من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم. سپس فرمود: وقتی عبدالله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عج) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت چند ماهه و چند روزه شود. راوی می گوید: سئوال کردم: آیا این ماجرا به طول می انجامد؟ فرمود: هرگز. »
بحارالانوار، ج 52، ص 240

...«اللَّهُمَ عَجِّل لِوَلیکَ الفَرَج»...


     مطالعه بیشتر...

     برچسب ها:
پادشاه  سعودی  ملک عبدالله  مرگ  خبر  نقیض  ظهور 
مهدویت و آخرالزمان 

پنـد                                       


ابزار هدایت به بالای صفحه